Land · delvis datagrunnlag
Nederland
527 felt og 91 selskaper i Nederland kan følges i OESA, med data fra NLOG, EMODnet, GEM GOGET, GLEIF – LEI-registeret (Level 1 og 2) og Sokkeldirektoratet (Sodir) – FactPages og FactMaps. Tallene står i kildens enhet med periode og kilde.
Datagrunnlaget
Hva kilden har for landet. Det som ikke står her, finnes ikke i datagrunnlaget og er ikke fylt inn.
- Nivå
- Delvis datagrunnlag. Myndighetsdata med noe av dette, for eksempel operatør, rettighetshavere uten andel eller produksjon per blokk.
- Eierskap
- per felt, med andeler
- Produksjon
- per felt og måned, alle felt i landet
- Innretninger
- koblet til feltene av kilden
- Rør
- fra kilden
- Perioden for summene
- aug. 2025–juli 2026
- Hentet
- 8. okt. 2026
Merknader
Hva kildene og OESA sier om dataene for landet, også det som ikke er brukt.
- NLOG publiserer ikke eierandeler, og statens deltakelse gjennom EBN står ikke i NLOGs lisensdata. Rettighetshaverne på lisensene vises derfor uten prosent. Eierne av feltene er fra GEM GOGET (andel per mars 2026), koblet på NLOGs felt-id: GEM oppgir eiere for 60 av 563 felt, 45 av dem med andel. Produksjon etter eierandel regnes bare for disse feltene, og bare der GEM oppgir andelen som tall. Det er alltid OESAs anslag: GEMs andel ganget med NLOGs månedstall for samme felt, og andelen kan ha vært en annen i deler av perioden. GEMs årstall tas ikke med.
- Gass står i 1000 Nm³ (0 °C, 101,325 kPa) slik NLOG oppgir den. Olje og kondensat står i Sm³ (15 °C). NLOG · 8. okt. 2026
- Rørene til havs og operatørene deres er fra EMODnet (opprinnelig Rijkswaterstaat og SodM). Dataene kan være eldre enn NLOGs, og noen operatørnavn er gamle. EMODnet · 8. okt. 2026
Felt
Feltene i Nederland med noe å vise. Felt med egen side er lenket; de andre kan følges på kloden.
FeltNLOG · 8. okt. 2026; EMODnet · 8. okt. 2026; GEM GOGET · 15. juni 2026; GLEIF – LEI-registeret (Level 1 og 2) · 14. okt. 2026; Sokkeldirektoratet (Sodir) – FactPages og FactMaps · 7. okt. 2026
| Navn | Status | Operatør | Produksjon mill. Sm³ o.e., aug. 2025–juli 2026, omregnet |
|---|---|---|---|
| N05-A | I produksjon | ONE-Dyas B.V. | 0,77 |
| A15-FA | I produksjon | Petrogas E&P Netherlands B.V. | 0,31 |
| Nes | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,26 |
| L05a-D | I produksjon | Eni Energy Netherlands B.V. | 0,21 |
| F03-FB | I produksjon | Eni Energy Netherlands B.V. | 0,19 |
| K05a-A | I produksjon | TotalEnergies EP Nederland B.V. | 0,19 |
| G14-A&B | I produksjon | Eni Energy Netherlands B.V. | 0,18 |
| B10-FA | I produksjon | Petrogas E&P Netherlands B.V. | 0,18 |
| L02-FB | I produksjon | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,17 |
| Coevorden | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,16 |
| K08-FA | I produksjon | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,16 |
| A12-FA | I produksjon | Petrogas E&P Netherlands B.V. | 0,15 |
| D12-B | I produksjon | Wintershall Noordzee B.V. | 0,14 |
| K12-G | I produksjon | Eni Energy Netherlands B.V. | 0,14 |
| Moddergat | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,13 |
| K18-Golf | I produksjon | Wintershall Noordzee B.V. | 0,13 |
| K04-A | I produksjon | TotalEnergies EP Nederland B.V. | 0,13 |
| Q10-A | I produksjon | Kistos NL2 B.V. | 0,13 |
| K05a-B | I produksjon | TotalEnergies EP Nederland B.V. | 0,12 |
| Westbeemster | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,12 |
| Oppenhuizen | I produksjon | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,11 |
| Rotterdam | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,11 |
| Q01-D | I produksjon | Wintershall Noordzee B.V. | 0,098 |
| K02b-A | I produksjon | Eni Energy Netherlands B.V. | 0,094 |
| F02a Hanze | I produksjon | Dana Petroleum Netherlands B.V. | 0,094 |
| P11b De Ruyter | I produksjon | Dana Petroleum Netherlands B.V. | 0,090 |
| Ameland-Westgat | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,088 |
| Bedum | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,088 |
| A18-FA | I produksjon | Petrogas E&P Netherlands B.V. | 0,084 |
| Diever | I produksjon | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,082 |
| Q01-B | I produksjon | Wintershall Noordzee B.V. | 0,080 |
| Marum | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,078 |
| Middelie | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,077 |
| K15-FA | I produksjon | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,074 |
| K06-G | I produksjon | TotalEnergies EP Nederland B.V. | 0,072 |
| Anjum | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,065 |
| L10-O | I produksjon | Eni Energy Netherlands B.V. | 0,061 |
| Botlek | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,061 |
| K04-N | I produksjon | TotalEnergies EP Nederland B.V. | 0,060 |
| L10-CDA | I produksjon | Eni Energy Netherlands B.V. | 0,060 |
| L15b-A | I produksjon | Eni Energy Netherlands B.V. | 0,059 |
| L08-D | I produksjon | ONE-Dyas B.V. | 0,058 |
| L13-FE | I produksjon | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,058 |
| K01-A Unit | I produksjon | TotalEnergies EP Nederland B.V. | 0,057 |
| K04a-Z | I produksjon | TotalEnergies EP Nederland B.V. | 0,056 |
| Q13a-Amstel | I produksjon | Eni Energy Netherlands B.V. | 0,054 |
| K15-FJ | I produksjon | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,053 |
| De Wijk | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,053 |
| Johan de Liefde | I produksjon | Dana Petroleum Netherlands B.V. | 0,052 |
| L13-FF | I produksjon | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,051 |
| L12b-C | I produksjon | Eni Energy Netherlands B.V. | 0,050 |
| P15 Rijn | I produksjon | TAQA Offshore B.V. | 0,049 |
| Pernis | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,049 |
| L09-FD | I produksjon | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,049 |
| Pernis-West | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,049 |
| Hardenberg | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,047 |
| L04-A | I produksjon | TotalEnergies EP Nederland B.V. | 0,046 |
| G16a-C | I produksjon | Eni Energy Netherlands B.V. | 0,045 |
| L10-N | I produksjon | Eni Energy Netherlands B.V. | 0,045 |
| L13-FI | I produksjon | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,044 |
| N07-FA | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,043 |
| Tietjerksteradeel | I produksjon | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,042 |
| L13-FC | I produksjon | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,041 |
| B13-FA | I produksjon | Petrogas E&P Netherlands B.V. | 0,041 |
| K05-C Unit | I produksjon | TotalEnergies EP Nederland B.V. | 0,039 |
| L09-FK | I produksjon | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,039 |
| L05a-A | I produksjon | Eni Energy Netherlands B.V. | 0,038 |
| P15-11 | I produksjon | TAQA Offshore B.V. | 0,038 |
| K05-U | I produksjon | TotalEnergies EP Nederland B.V. | 0,038 |
| Opende-Oost | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,037 |
| K06-D | I produksjon | TotalEnergies EP Nederland B.V. | 0,037 |
| K15-FG | I produksjon | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,035 |
| M07-B | I produksjon | ONE-Dyas B.V. | 0,035 |
| Gaag | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,035 |
| Dalen | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,033 |
| K12-B | I produksjon | Eni Energy Netherlands B.V. | 0,033 |
| K17-FA | I produksjon | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,033 |
| Grootegast | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,032 |
| K15-FB | I produksjon | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,031 |
| G17a-S1 | I produksjon | Eni Energy Netherlands B.V. | 0,031 |
| Blija-Zuidoost | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,031 |
| Saaksum | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,029 |
| K15-FK | I produksjon | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,029 |
| Metslawier-Zuid | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,028 |
| L12a-B | I produksjon | Eni Energy Netherlands B.V. | 0,027 |
| K06-DN | I produksjon | TotalEnergies EP Nederland B.V. | 0,027 |
| K15-FI | I produksjon | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,027 |
| 's-Gravenzande | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,026 |
| L10-M | I produksjon | Eni Energy Netherlands B.V. | 0,026 |
| G16a-B | I produksjon | Eni Energy Netherlands B.V. | 0,026 |
| L11-Gillian | I produksjon | ONE-Dyas B.V. | 0,025 |
| K12-D | I produksjon | Eni Energy Netherlands B.V. | 0,025 |
| L04-G | I produksjon | TotalEnergies EP Nederland B.V. | 0,024 |
| G16a-A | I produksjon | Eni Energy Netherlands B.V. | 0,022 |
| P11b Van Ghent East | I produksjon | Dana Petroleum Netherlands B.V. | 0,022 |
| K15-FH | I produksjon | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,021 |
| K09ab-B | I produksjon | Eni Energy Netherlands B.V. | 0,021 |
| L01-A | I produksjon | TotalEnergies EP Nederland B.V. | 0,020 |
| G17cd-A | I produksjon | Eni Energy Netherlands B.V. | 0,019 |
| F15a-A | I produksjon | TotalEnergies EP Nederland B.V. | 0,019 |
| L13-FD | I produksjon | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,019 |
| Blija-Zuid | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,018 |
| K12-B9 | I produksjon | Eni Energy Netherlands B.V. | 0,017 |
| K07-FB | I produksjon | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,017 |
| K15-FC | I produksjon | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,016 |
| Leeuwarden-Nijega | I produksjon | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,016 |
| K06-C | I produksjon | TotalEnergies EP Nederland B.V. | 0,016 |
| L04-I | I produksjon | TotalEnergies EP Nederland B.V. | 0,015 |
| F15a-B | I produksjon | TotalEnergies EP Nederland B.V. | 0,015 |
| K05a-D | I produksjon | TotalEnergies EP Nederland B.V. | 0,015 |
| Schoonebeek Gas | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,014 |
| Pieterzijl Oost | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,014 |
| Wanneperveen | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,014 |
| L09-FA | I produksjon | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,014 |
| Munnekezijl | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,014 |
| K07-FC | I produksjon | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,014 |
| Den Velde | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,013 |
| Kollum | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,013 |
| Metslawier | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,013 |
| Geesbrug | I produksjon | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,012 |
| L13-FG | I produksjon | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,012 |
| P11b Witte de With | I produksjon | Dana Petroleum Netherlands B.V. | 0,012 |
| K04-E | I produksjon | TotalEnergies EP Nederland B.V. | 0,012 |
| Leens | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,012 |
| Spijkenisse-Oost | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,011 |
| Feerwerd | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,011 |
| K15-FM | I produksjon | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,011 |
| K06-A | I produksjon | TotalEnergies EP Nederland B.V. | 0,010 |
| L10-P | I produksjon | Eni Energy Netherlands B.V. | 0,010 |
| De Blesse | I produksjon | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,009 |
| Spijkenisse-West | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,009 |
| Eesveen | I produksjon | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,009 |
| Opeinde-Zuid | I produksjon | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,009 |
| L11b-A | I produksjon | ONE-Dyas B.V. | 0,009 |
| K05a-En | I produksjon | TotalEnergies EP Nederland B.V. | 0,009 |
| De Hoeve | I produksjon | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,008 |
| K15-FL | I produksjon | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,008 |
| Eleveld | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,008 |
| Surhuisterveen | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,007 |
| K12-S3 | I produksjon | Eni Energy Netherlands B.V. | 0,007 |
| Molenpolder | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,007 |
| Blija-Ferwerderadeel | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,007 |
| K14-FB | I produksjon | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,007 |
| De Lier | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,007 |
| Reedijk | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,007 |
| Faan | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,006 |
| Vinkega | I produksjon | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,006 |
| Hardenberg-Oost | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,006 |
| Noordwolde | I produksjon | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,006 |
| Maasdijk | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,006 |
| J03-C Unit | I produksjon | TotalEnergies EP Nederland B.V. | 0,005 |
| L09-FF | I produksjon | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,005 |
| Waalwijk-Noord | I produksjon | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,005 |
| Nieuwehorne | I produksjon | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,005 |
| Vries | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,005 |
| L04-F | I produksjon | TotalEnergies EP Nederland B.V. | 0,004 |
| Hekelingen | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,004 |
| L13-FB | I produksjon | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,004 |
| Oostrum | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,004 |
| Opeinde | I produksjon | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,004 |
| L02-FA | I produksjon | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,004 |
| K15-FD | I produksjon | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,003 |
| Heinenoord | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,003 |
| Oudeland | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,003 |
| Wieringa | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,003 |
| Sprang | I produksjon | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,002 |
| K04a-D | I produksjon | TotalEnergies EP Nederland B.V. | 0,002 |
| K07-FD | Stengt ned | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,002 |
| Langezwaag | I produksjon | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,002 |
| F02a Hanze Pliocene | I produksjon | Dana Petroleum Netherlands B.V. | 0,001 |
| Loon op Zand | I produksjon | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,001 |
| P15-19 | I produksjon | TAQA Offshore B.V. | 0,001 |
| L09-FI | I produksjon | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,001 |
| Assen | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,001 |
| Rustenburg | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,001 |
| Grouw-Rauwerd | I produksjon | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,001 |
| Lauwersoog | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,001 |
| K07-FA | Stengt ned | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,001 |
| Middelburen | Stengt ned | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,001 |
| K04a-B | I produksjon | TotalEnergies EP Nederland B.V. | 0,001 |
| Monster | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,001 |
| K14-FA | I produksjon | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,001 |
| Grolloo | Stengt ned | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,001 |
| Loon op Zand-Zuid | Stengt ned | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,001 |
| Warga-Wartena | I produksjon | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,000 |
| K08-FC | I produksjon | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,000 |
| Kommerzijl | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,000 |
| K15-FE | I produksjon | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,000 |
| Sonnega-Weststellingwerf | I produksjon | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,000 |
| Ezumazijl | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,000 |
| K05-C North | I produksjon | TotalEnergies EP Nederland B.V. | 0,000 |
| Ameland-Oost | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,000 |
| Weststellingwerf | Forlatt | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,000 |
| G16a-D | I produksjon | Eni Energy Netherlands B.V. | 0,000 |
| Brakel | Stengt ned | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,000 |
| K09ab-D | I produksjon | Eni Energy Netherlands B.V. | 0,000 |
| Noorderdam | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,000 |
| K15-FP | Stengt ned | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,000 |
| Warffum | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,000 |
| Blesdijke-East | Stengt ned | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,000 |
| K15-FO | I produksjon | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,000 |
| K05a-Es | I produksjon | TotalEnergies EP Nederland B.V. | 0,000 |
| Oud-Beijerland Zuid | I produksjon | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,000 |
| Collendoorn | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,000 |
| K05-G | Stengt ned | TotalEnergies EP Nederland B.V. | 0,000 |
| Schoonebeek Olie | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,000 |
| K15-FN | Stengt ned | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,000 |
| Appelscha | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,000 |
| Boerakker | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,000 |
| Bozum | Stengt ned | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,000 |
| Burum-Oost | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,000 |
| De Klem | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,000 |
| Eernewoude | Stengt ned | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,000 |
| Emmen-Nieuw Amsterdam | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,000 |
| Engwierum | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,000 |
| Franeker | Stengt ned | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,000 |
| Geestvaartpolder | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,000 |
| Harkema | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,000 |
| Harlingen Lower Cretaceous | Stengt ned | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,000 |
| Harlingen Upper Cretaceous | Stengt ned | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,000 |
| Houwerzijl | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,000 |
| K06-T | Stengt ned | TotalEnergies EP Nederland B.V. | 0,000 |
| K07-FE | Stengt ned | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,000 |
| Kollum-Noord | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,000 |
| L04-D | Stengt ned | TotalEnergies EP Nederland B.V. | 0,000 |
| L09-FE | Stengt ned | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,000 |
| L09-FM | Stengt ned | Tenaz Energy Netherlands B.V. | 0,000 |
| LDS-A | Stengt ned | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,000 |
| Markham | Stengt ned | Spirit Energy Nederland B.V. | 0,000 |
| Middenmeer | Stengt ned | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,000 |
| Nijensleek | Stengt ned | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,000 |
| Oldelamer | Stengt ned | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,000 |
| Oosterhesselen | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,000 |
| Oud-Beijerland Noord | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,000 |
| Oudendijk | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,000 |
| P10a De Ruyter Western Extension | Stengt ned | Dana Petroleum Netherlands B.V. | 0,000 |
| Q16-FA | Stengt ned | ONE-Dyas B.V. | 0,000 |
| Sebaldeburen | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,000 |
| Slootdorp | Stengt ned | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,000 |
| Spijkenisse-Intra | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,000 |
| Suawoude | Stengt ned | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,000 |
| Ureterp | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,000 |
| Vierhuizen | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,000 |
| Witterdiep | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,000 |
| Zevenhuizen | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | 0,000 |
| Zuidwal | Stengt ned | Vermilion Energy Netherlands B.V. | 0,000 |
| A18-SE | Funn | Petrogas E&P Netherlands B.V. | – |
| Akkrum 1 | Forlatt | Chevron U.S.A. Inc. | – |
| Akkrum 13 | Forlatt | Chevron U.S.A. Inc. | – |
| Akkrum 3 | Forlatt | Chevron U.S.A. Inc. | – |
| Akkrum 9 | Forlatt | Chevron U.S.A. Inc. | – |
| Allardsoog | Funn | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | – |
| Ameland-Noord | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | – |
| Andel-6 (Wijk & Aalburg) | Stengt ned | Vermilion Energy Netherlands B.V. | – |
| Annerveen | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | – |
| Assen-Zuid | Funn | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | – |
| B16-FA | Funn | Petrogas E&P Netherlands B.V. | – |
| Barendrecht | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | – |
| Barendrecht-Ziedewij | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | – |
| Beerta | Funn | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | – |
| Bergen | Stengt ned | TAQA Offshore B.V. | – |
| Berkel | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | – |
| Blesdijke | Stengt ned | Vermilion Energy Netherlands B.V. | – |
| Blijham | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | – |
| Boekel | Stengt ned | TAQA Offshore B.V. | – |
| Buma | Funn | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | – |
| Burum | Funn | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | – |
| Castricum-Zee | Forlatt | Wintershall Noordzee B.V. | – |
| Collendoornerveen | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | – |
| D12 Ilmenite | Funn | Wintershall Noordzee B.V. | – |
| D12-A | Forlatt | Wintershall Noordzee B.V. | – |
| D12-C | Forlatt | Wintershall Noordzee B.V. | – |
| D12-D | Stengt ned | Wintershall Noordzee B.V. | – |
| D15 Tourmaline | Funn | Eni Energy Netherlands B.V. | – |
| D15a-A | Stengt ned | Eni Energy Netherlands B.V. | – |
| D15a-A104 | Stengt ned | Eni Energy Netherlands B.V. | – |
| D18a-A | Forlatt | Neptune Energy Netherlands B.V. | – |
| De Lutte | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | – |
| Denekamp | Funn | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | – |
| Deurningen | Funn | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | – |
| Donkerbroek-Main | Forlatt | Kistos NL1 B.V. | – |
| Donkerbroek-West | Forlatt | Kistos NL1 B.V. | – |
| E17-3 | Funn | Eni Energy Netherlands B.V. | – |
| E17a-A | Forlatt | Eni Energy Netherlands B.V. | – |
| E18-A | Forlatt | Wintershall Noordzee B.V. | – |
| Een | Stengt ned | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | – |
| Egmond-Binnen | Funn | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | – |
| Emmen | Forlatt | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | – |
| Emshoern | Forlatt | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | – |
| Exloo | Funn | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | – |
| Ezumazijl-South | Funn | Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V. | – |
| F03-FA | Forlatt | Spirit Energy Nederland B.V. | – |
| F03c Anteater | Funn | Dana Petroleum Netherlands B.V. | – |
| F03c Bokje | Funn | Dana Petroleum Netherlands B.V. | – |
| F06 Genesis East | Funn | Dana Petroleum Netherlands B.V. | – |
| F06-IJssel | Funn | ONE-Dyas B.V. | – |
| F06b Snellius | Funn | Dana Petroleum Netherlands B.V. | – |
| F06b Zulu North | Funn | Dana Petroleum Netherlands B.V. | – |
| F16-E | Forlatt | Wintershall Noordzee B.V. | – |
| F16-P | Funn | Wintershall Noordzee B.V. | – |
Viser 300 av 527. Resten finnes i søket og på kloden.
Kreditering: Kilde: NLOG (www.nlog.nl), TNO – Geological Survey of the Netherlands / Ministry of Climate and Green Growth; Kilde: NLOG (www.nlog.nl), TNO – Geological Survey of the Netherlands; EMODnet Human Activities (https://emodnet.ec.europa.eu), CC BY 4.0; Global Energy Monitor, Global Oil and Gas Extraction Tracker, March 2026 release; Global Energy Monitor, Global Gas Infrastructure Tracker, March 2026 release; Global Oil Infrastructure Tracker - Oil/NGL Pipelines - June 2026 release.; Global Energy Monitor, Global Gas Infrastructure Tracker, October 2025 release; GLEIF LEI data (CC0 1.0); Kilde: Sokkeldirektoratet (NLOD 2.0)
Selskaper
Selskapene med eierandel, operatørskap eller anlegg. Beregnet produksjon er OESAs anslag (andel × produksjon på samme nivå og i samme periode).
SelskaperNLOG · 8. okt. 2026; EMODnet · 8. okt. 2026; GEM GOGET · 15. juni 2026; GLEIF – LEI-registeret (Level 1 og 2) · 14. okt. 2026; Sokkeldirektoratet (Sodir) – FactPages og FactMaps · 7. okt. 2026
| Navn | Roller | Felt med andel | Lisenser | Operatør for | Beregnet produksjon mill. Sm³ o.e., anslag | Konsern |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EBN BV | rettighetshaver | 45 | 0 | 0 | 1,06 aug. 2025–juli 2026, 22 av 33 felt og lisenser med produksjon | – |
| Nederlandse Aardolie Maatschappij BV | rettighetshaver | 14 | 0 | 0 | 0,82 aug. 2025–juli 2026, 11 av 12 felt og lisenser med produksjon | – |
| ENI Energy Netherlands BV | rettighetshaver | 27 | 0 | 0 | 0,35 aug. 2025–juli 2026, 13 av 22 felt og lisenser med produksjon | – |
| ONE-Dyas BV | rettighetshaver | 19 | 0 | 0 | 0,30 aug. 2025–juli 2026, 4 av 13 felt og lisenser med produksjon | – |
| Discover Exploration | rettighetshaver | 1 | 0 | 0 | 0,21 aug. 2025–juli 2026 | – |
| Petrogas E&P Netherlands BV | rettighetshaver | 2 | 0 | 0 | 0,19 aug. 2025–juli 2026, 1 av 2 felt og lisenser med produksjon | – |
| TotalEnergies E&P Nederland BV | rettighetshaver | 2 | 0 | 0 | 0,19 aug. 2025–juli 2026, 1 av 2 felt og lisenser med produksjon | – |
| Wintershall Noordzee BV | rettighetshaver | 9 | 0 | 0 | 0,14 aug. 2025–juli 2026, 6 av 7 felt og lisenser med produksjon | – |
| Kistos Holdings | rettighetshaver | 2 | 0 | 0 | 0,050 aug. 2025–juli 2026 | – |
| Eni Energy Group Ltd | rettighetshaver | 2 | 0 | 0 | 0,047 aug. 2025–juli 2026 | – |
| Vermilion Energy Netherlands BV | rettighetshaver | 3 | 0 | 0 | 0,042 aug. 2025–juli 2026, 2 av 3 felt og lisenser med produksjon | – |
| Gazprom International UK Ltd1 felt med andel | rettighetshaver | 1 | 0 | 0 | 0,024 aug. 2025–juli 2026 | – |
| Delta Hydrocarbons BV | rettighetshaver | 3 | 0 | 0 | 0,022 aug. 2025–juli 2026 | – |
| TAQA Offshore BV | rettighetshaver | 3 | 0 | 0 | 0,011 aug. 2025–juli 2026, 2 av 3 felt og lisenser med produksjon | – |
| HALO Exploration and Production Netherlands BV | rettighetshaver | 1 | 0 | 0 | 0,010 aug. 2025–juli 2026 | – |
| Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V.operatør for 161 felt, 16 lisenser, 247 innretninger | anleggsoperatør, operatør, rettighetshaver | 102 | 16 | 161 felt, 16 lisenser | – | – |
| Tenaz Energy Netherlands B.V. | anleggsoperatør, operatør, rettighetshaver | 54 | 17 | 64 felt, 12 lisenser | – | – |
| RockRose (NL) CS1 B.V. | rettighetshaver | 46 | 26 | 0 | – | – |
| TotalEnergies EP Nederland B.V. | operatør, rettighetshaver | 41 | 18 | 39 felt, 14 lisenser | – | TotalEnergies |
| Vermilion Energy Netherlands B.V. | anleggsoperatør, operatør, rettighetshaver | 40 | 21 | 46 felt, 21 lisenser | – | – |
| Wintershall Noordzee B.V.operatør for 54 felt, 25 lisenser, 15 innretninger | anleggsoperatør, operatør, rettighetshaver | 39 | 25 | 54 felt, 14 lisenser | – | – |
| Vermilion Netherlands Offshore B.V. | rettighetshaver | 32 | 9 | 0 | – | – |
| ONE-Dyas B.V. | anleggsoperatør, operatør, rettighetshaver | 29 | 32 | 20 felt, 19 lisenser | – | – |
| TAQA Offshore B.V. | anleggsoperatør, operatør, rettighetshaver | 25 | 28 | 22 felt, 5 lisenser | – | – |
| ExxonMobil Producing Netherlands B.V. | rettighetshaver | 23 | 3 | 0 | – | – |
| Dana Petroleum Netherlands B.V.operatør for 15 felt, 19 lisenser, 7 innretninger | anleggsoperatør, operatør, rettighetshaver | 22 | 19 | 15 felt, 7 lisenser | – | KNOC |
| Eni Energy Netherlands B.V. | anleggsoperatør, operatør, rettighetshaver | 19 | 32 | 51 felt, 27 lisenser | – | – |
| Tenaz Energy Netherlands Offshore II SARL | rettighetshaver | 14 | 0 | 0 | – | – |
| Tenaz Energy Netherlands Offshore SARL | rettighetshaver | 14 | 0 | 0 | – | – |
| Parkmead Renewable Energy Limited | rettighetshaver | 7 | 6 | 0 | – | – |
| Mercuria Hydrocarbons B.V. | rettighetshaver | 6 | 3 | 0 | – | – |
| Petrogas E&P Netherlands B.V. | anleggsoperatør, operatør, rettighetshaver | 4 | 12 | 13 felt, 12 lisenser | – | – |
| Eni Energy Participation Netherlands B.V. | rettighetshaver | 4 | 2 | 0 | – | – |
| DNO North Sea (U.K.) Limited | rettighetshaver | 3 | 2 | 0 | – | DNO |
| Tenaz Energy Netherlands Offshore B.V. | rettighetshaver | 2 | 6 | 0 | – | – |
| Tenaz Energy Netherlands Offshore II B.V. | rettighetshaver | 2 | 5 | 0 | – | – |
| Kistos NL2 B.V. | anleggsoperatør, operatør, rettighetshaver | 2 | 2 | 5 felt, 2 lisenser | – | – |
| Spirit Energy Nederland B.V. | anleggsoperatør, operatør, rettighetshaver | 2 | 1 | 2 felt, 1 lisens | – | – |
| Aceiro Energy B.V. | rettighetshaver | 1 | 1 | 0 | – | – |
| Abu Dhabi National Energy Company PJSC | rettighetshaver | 1 | 0 | 0 | – | TAQA |
| Dana Petroleum Ltd | rettighetshaver | 1 | 0 | 0 | – | KNOC |
| Dana Petroleum Netherlands BV | rettighetshaver | 1 | 0 | 0 | – | KNOC |
| Vermilion Energy Inc | rettighetshaver | 1 | 0 | 0 | – | – |
| Hansa Hydrocarbons Limited | rettighetshaver | 0 | 3 | 0 | – | – |
| Gazprom International UK Ltd1 lisens | rettighetshaver | 0 | 1 | 0 | – | – |
| Jetex Petroleum Ltd | operatør, rettighetshaver | 0 | 1 | 1 lisens | – | – |
| Kistos NL1 B.V. | operatør, rettighetshaver | 0 | 1 | 5 felt, 1 lisens | – | – |
| Meridian Resources B.V. | operatør, rettighetshaver | 0 | 1 | 1 lisens | – | – |
| Production North Sea Netherlands Ltd. | rettighetshaver | 0 | 1 | 0 | – | – |
| SGPO Van Dyke B.V. | rettighetshaver | 0 | 1 | 0 | – | – |
| TAQA Onshore B.V. | anleggsoperatør, operatør, rettighetshaver | 0 | 1 | 1 lisens | – | – |
| TAQA Piek Gas B.V. | anleggsoperatør, operatør, rettighetshaver | 0 | 1 | 1 lisens | – | – |
| ATP Oil & Gas Netherlands B.V. | røroperatør | 0 | 0 | 0 | – | – |
| BBL Co | eier av anlegg | 0 | 0 | 0 | – | – |
| BBL Company V.O.F. | røroperatør | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Centrica Energy Netherlands B.V. | røroperatør | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Chevron U.S.A. Inc. | operatør | 0 | 0 | 4 | – | – |
| Dana Petroleum Netherlands B.V.3 rør | røroperatør | 0 | 0 | 0 | – | KNOC |
| EemsEnergyTerminal | anleggsoperatør | 0 | 0 | 0 | – | – |
| EemsEnergyTerminal BV | eier av anlegg | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Energie Beheer Nederland BV | eier av anlegg | 0 | 0 | 0 | – | – |
| ENGIE E&P Nederland B.V. | røroperatør | 0 | 0 | 0 | – | – |
| ENGIE E&P UK Limited | røroperatør | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Engie SA | eier av anlegg | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Frisia Zout B.V. | anleggsoperatør | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Gasunie | eier av anlegg | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Gasunie Transport Services | eier av anlegg | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Gate Terminal | anleggsoperatør | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Gate Terminal BV | eier av anlegg | 0 | 0 | 0 | – | – |
| GDF Production Nederland B.V. | anleggsoperatør, operatør | 0 | 0 | 9 | – | – |
| N.V. Nederlandse Gasunie | røroperatør | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Nederlandse Aardolie Maatschappij B.V.26 rør | røroperatør | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Nedmag B.V. | anleggsoperatør | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Neptune Energy Netherlands B.V. | anleggsoperatør, operatør | 0 | 0 | 8 | – | – |
| Nobian Salt B.V. | anleggsoperatør | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Noordgastransport B.V. | røroperatør | 0 | 0 | 0 | – | – |
| NV Rotterdam-Rijn Pijpleiding Maatschappij | eier av anlegg | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Oranje-Nassau Energie B.V.operatør for 1 felt, 3 innretninger | anleggsoperatør, operatør | 0 | 0 | 1 | – | – |
| Oranje-Nassau Energie B.V.1 rør | røroperatør | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Petrogas E&P LLC | røroperatør | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Placid International Oil Ltd. | operatør | 0 | 0 | 1 | – | – |
| Rotterdam Antwerpen Pijpleiding (RAPL) | eier av anlegg | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Taqa Energy B.V.operatør for 3 felt | operatør | 0 | 0 | 3 | – | TAQA |
| TAQA Energy B.V.11 rør | røroperatør | 0 | 0 | 0 | – | TAQA |
| Total E&P Nederland B.V.operatør for 3 felt, 32 innretninger | anleggsoperatør, operatør | 0 | 0 | 3 | – | TotalEnergies |
| Total E&P Nederland B.V.26 rør | røroperatør | 0 | 0 | 0 | – | TotalEnergies |
| TotalEnergies SE | eier av anlegg | 0 | 0 | 0 | – | TotalEnergies |
| Transcanada International Ltd. | operatør | 0 | 0 | 1 | – | – |
| Tulip Oil | røroperatør | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Vermillion Oil & Gas Netherlands N.V. | røroperatør | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Wintershall Noordzee B.V.46 rør | røroperatør | 0 | 0 | 0 | – | – |
Summen gjelder feltene der andelen og produksjonen står på samme nivå og for hele perioden. Står det for eksempel «6 av 7», er ett felt eller én lisens ikke med; grunnen står ved tallet når du følger selskapet.
Kreditering: Kilde: NLOG (www.nlog.nl), TNO – Geological Survey of the Netherlands / Ministry of Climate and Green Growth; Kilde: NLOG (www.nlog.nl), TNO – Geological Survey of the Netherlands; EMODnet Human Activities (https://emodnet.ec.europa.eu), CC BY 4.0; Global Energy Monitor, Global Oil and Gas Extraction Tracker, March 2026 release; Global Energy Monitor, Global Gas Infrastructure Tracker, March 2026 release; Global Oil Infrastructure Tracker - Oil/NGL Pipelines - June 2026 release.; Global Energy Monitor, Global Gas Infrastructure Tracker, October 2025 release; GLEIF LEI data (CC0 1.0); Kilde: Sokkeldirektoratet (NLOD 2.0)
Konsern i landet
Konsernene med selskaper i landet, koblet på LEI, registernummer eller kuratert med kilde.
Kildene
Lisensen og krediteringen står ordrett slik kilden krever.
- NLOG – lisenser, felt og produksjon (REST bak kartet) NLOG / TNO · 8. okt. 2026Lisens: NLOG.NL disclaimer: “Users are also permitted to copy, duplicate, process or edit the information and/or layout, provided NLOG.NL is quoted as the source.”Kreditering: Kilde: NLOG (www.nlog.nl), TNO – Geological Survey of the Netherlands / Ministry of Climate and Green Growth
- NLOG – felt, lisenser, innretninger og brønner (WFS) NLOG / TNO · 8. okt. 2026Lisens: NLOG.NL disclaimer: “Users are also permitted to copy, duplicate, process or edit the information and/or layout, provided NLOG.NL is quoted as the source.”Kreditering: Kilde: NLOG (www.nlog.nl), TNO – Geological Survey of the Netherlands
- EMODnet Human Activities – rør, plattformer og lisenser EMODnet · 8. okt. 2026Lisens: CC BY 4.0Kreditering: EMODnet Human Activities (https://emodnet.ec.europa.eu), CC BY 4.0
- Global Energy Monitor – Global Oil and Gas Extraction Tracker (GOGET) Global Energy Monitor · 2. mars 2026Lisens: CC BY 4.0Kreditering: Global Energy Monitor, Global Oil and Gas Extraction Tracker, March 2026 release
- Global Energy Monitor – Global Gas Infrastructure Tracker (GGIT) Global Energy Monitor · 20. feb. 2026Lisens: CC BY 4.0Kreditering: Global Energy Monitor, Global Gas Infrastructure Tracker, March 2026 release
- Global Energy Monitor – Global Oil Infrastructure Tracker (GOIT) Global Energy Monitor · 15. juni 2026Lisens: CC BY 4.0Kreditering: Global Oil Infrastructure Tracker - Oil/NGL Pipelines - June 2026 release.
- Global Energy Monitor – Global Gas Infrastructure Tracker (GGIT) Global Energy Monitor · 14. okt. 2025Lisens: CC BY 4.0Kreditering: Global Energy Monitor, Global Gas Infrastructure Tracker, October 2025 release
- NLOG – brønnene boret med Borr Drillings rigg (borekontraktør og riggnavn per brønn) NLOG / TNO · 8. okt. 2026Lisens: NLOG.NL disclaimer: “Users are also permitted to copy, duplicate, process or edit the information and/or layout, provided NLOG.NL is quoted as the source.”Kreditering: Kilde: NLOG (www.nlog.nl), TNO – Geological Survey of the Netherlandskuratert av OESA
- GLEIF – LEI-registeret (Level 1 og 2) Global Legal Entity Identifier Foundation (GLEIF) · 14. okt. 2026Lisens: CC0 1.0Kreditering: GLEIF LEI data (CC0 1.0)
- Sokkeldirektoratet (Sodir) – FactPages og FactMaps Sokkeldirektoratet · 7. okt. 2026Lisens: NLOD 2.0Kreditering: Kilde: Sokkeldirektoratet (NLOD 2.0)